Postanowienie noworoczne - odżywiaj się zdrowo!

Co powiecie na postanowienie noworoczne aby jeść więcej warzyw i owoców?

Nawet jeśli jesteś typem osoby, którą odstraszają postanowienia noworoczne, eksperci twierdzą, że napisanie jednego lub dwóch konkretnych, małych i możliwych do osiągnięcia celów może pomóc rozwinąć pewność siebie i poczucie dumy. Podpowiemy Wam jak zacząć:

 

1. Pomyśl o swoich motywacjach

Nie wytrzymasz zmiany zachowania, jeśli nie masz wewnętrznej motywacji, dlatego zastanów się, co sprawia, że ​​czujesz się zaangażowany w osiągnięcie celu?

Jedzenie zdrowej żywności i ćwiczenia poprawiają samopoczucie fizycznie i psychicznie, są to wewnętrzne motywacje, które zwiększą prawdopodobieństwo wypracowania nowych, długoterminowych nawyków.

 

2. Wybierz krótkie cele, które są faktycznie osiągalne

Na przykład postanowienie, aby odżywiać się zdrowiej, może być zbyt niejasne. Zamiast tego zacznij od wprowadzenia raz w tygodniu dnia całkowicie opartego na produktach roślinnych. Każdy mały sukces może popchnąć Cię w kierunku większych osiągnięć. Gdy Twój mózg wygrywa, ta wygrana uwalnia wszystkie pozytywne neuroprzekaźniki, które dają nam poczucie szczęścia i spełnienia. I potem chcemy to powtórzyć!

 

3. Przygotuj konkretny plan i go zapisz

Im bardziej przeanalizujesz swój cel, tym łatwiej będzie podzielić go na kroki, które można wykonać. Często też, kiedy wymyślasz plan, przewidujesz, jakie będą przeszkody.

Następnie zapisz wszystko. To nie tylko pomoże ci przemyśleć swoje cele, ale także sprawi, że silniej zapadną one w pamięć.

Zaplanuj potrawy o przekąski jakie chcesz przygotować. Zaopatrz się we wszelki niezbędne zdrowe produkty, aby ich na pewno nie zabrakło w ten konkretny dzień.

 

4. Sformułuj pozytywną myśl

Naukowcy odkryli, że bardziej efektywne może być ujęcie planów pod kątem tego, co zamierzasz zrobić, niż tego, czego nie powinieneś robić. Na przykład powiedz, że chcesz „jeść więcej warzyw i owoców”, zamiast mówić, że chcesz „przestać jeść niezdrową żywność”.

 

5. Daj sobie trochę luzu

Ostatecznie rok 2020 był trudny, więc nie wywieraj na sobie zbytniej presji, próbując osiągnąć swój cel.

Zachęcaj się delikatnymi przypomnieniem - ustaw alarm w telefonie, aby nie zapomnieć o zakupach; utwórz specjalne wydarzenie z rodziną czy znajomymi - zmotywuje Cię do konkretnego działania.

Nawet jeśli nie osiągniesz swojego celu tak szybko, jak chcesz lub dokładnie tak, jak zaplanowałeś, nadal ważne jest, aby świętować, że pracujesz nad dokonaniem pozytywnej zmiany.

 

Powodzenia w Nowym Roku 2021!!!